شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۰۲

علی پور خبر داد؛

آغاز ساماندهی دست‌فروشان حاشیه خیابان‌ها درمنطقه 2 قزوین

مسئول روابط عمومی منطقه دو شهرداری قزوین گفت: با توجه به روزهای پایانی سال و به منظور جلوگیری از اختلال در عبور و مرور در سطح شهر فروشندگان میوه و تره بار کنار خیابان ساماندهی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهردری قزوین، آرش علی پور با اشاره به طرح ساماندهی دست‌فروشان در روزهای پایانی سال اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی خاص کشور و مشکلات معیشتی که مردم با آن روبه‌رو هستند شهرداری از برخوردهای پرتنش با دست‌فروشان خودداری کرده و طرح‌های ساماندهی را جایگزین جمع‌آوری دست‌فروشان کرده است.

وی ادامه داد: با تماس‌های پی در پی شهروندان با سامانه ۱۳۷ و اشاره به سد معبر فروشندگان میوه و تره‌بار در منطقه دو شهرداری قزوین طی دو هفته اخیر به‌تمامی دست‌فروشانی که در این منطقه اقدام به فروش میوه و سایر کالاها در کنار خیابان کرده‌اند تذکر داده‌ایم.

مسئول روابط عمومی منطقه دو شهرداری قزوین ابراز کرد: در این تذکرات از فروشندگان درخواست کرده‌ایم به‌جای حضور در کنار خیابان‌ها فروش خود را به‌روز بازارها منتقل کنند تا نظم عبور و مرور شهر به هم نخورد.

علی پور یادآور شد: در حال حاضر در پهنه شهرداری منطقه دو شهرداری قزوین جمعه‌بازار از تقاطع میدان مادر تا تقاطع شهید باهنر، سه‌شنبه‌بازار در محوطه سلام گاه، شنبه‌بازار در مینودر، چهارشنبه‌بازار در محله پونک و جانبازان دایر می‌شوند و این فروشندگان می‌توانند به‌روز بازارهای یادشده برای فروش اجناس خود مراجعه کنند.

وی توضیح داد: دیگر برنامه‌ای که در دستور کار شهرداری‌ها قرار دارد مقرر کردن فضایی برای حضور ماشین‌های فروش تره‌بار است که نمونه آن را در زمین مثلثی که نزدیک میدان حسن‌پور واقع شده است داریم، این محل هرروز جایگاه تجمع بارفروش‌ها است و تا امروز هم مبلغی جهت حضورشان در این نقطه از آن‌ها دریافت نشده است.

مسئول روابط عمومی منطقه دو شهرداری قزوین بیان کرد با تمامی این راهکارها دست‌فروشان معتقدند مسئله در دسترس بودن باعث فروش بهترشان می‌شود و به این جهت همکاری ضعیف‌تری با شهرداری دارند و آخرین تصمیم شهرداری در صورت عدم موفقیت نسبت به ساماندهی این قشر طبق قانون و دستور دادستانی جمع‌آوری آن‌ها از کنار خیابان خواهد بود.

علی پور خاطرنشان کرد: خیابان امام خمینی (ره) تا زیر کانال بلوار معلم از جنوب به شمال، از محل دروازه رشت در غرب تا شهرک مینودر در شرق حوزه تحت پوشش شهرداری منطقه دو است در ماه‌های اخیر کمترین میزان اختلال در نظم شهر را داشته و این منطقه از شهرداری طبق وظیفه خود تلاش می‌کند موانع آسایش شهروندان و عوامل بر هم زننده نظم شهری را رفع نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
پایان پیام.

تصاویر مرتبط